İdeal Sevgiliyi Bulma Yöntemleri

Hepimiz ideal sevgiliyi hayâl ederiz değil mi?

Ahhh! fikri bile güzel…

İşte şimdi aşağıda size iki yöntem göstereceğim… İkisi de size farklı sevgililer getirecekler ve iki farklı tecrübeye yol açacaklar… Hangisini istediğinize karar verip ona göre bir yöntem seçin… Sabırlı olmanız koşuluyla % 100 garantilidir ! (valla billa)

Plan A:

İstenilen sevgilinin siparişi verilir. Meselâ: “Zengin olsun, iyi yemek yapsın, vb.”

 • Fiziksel adımlar:  Şablonu çizilmiş olan veya hedeflenilmiş kişiye cazip olabilmek için gerekli fiziksel adımlar atılır.
  • Beden değişimleri: Göğüs büyültmekten, yapma kirpiklere kadar gerekli bütün fiziksel değişimler ister ameliyat, isterse de sun’i yöntemlerle gerçekleştirilir.
  • Obje değişimleri: Daha iyi bir cep telefonu, elbise, ev, araba vs.
 • Sosyal adımlar:
  • Arzu edilen sevgilinin olması gerektiği yerlere gidilir, o sosyal çevrelerde dolaşılır. Elbette ki, zengin eş arayan zengin mekânlarda, entellektüel eş arayan entellektüel mekânlarda dolaşırsa aradığını bulma şansı artar.
  • ‘Mış gibi’ davranışlar… Sporla ilgilenen bir erkeği tavlamaya çalışan bir kadının zoraki futbolsever gibi giyinmesi, hareket etmesi; evcimen bir kadını elde etmeye çalışan bir erkeğin yemek yapmak, evle ilgilenmek gibi evcimen hareketler göstermesi gibi.
 • Psikolojik adımlar:
  • Karşılaştığı kişinin, kafasındaki ideal eş kategorisine uyduğunu görüp, daha önceki adımları başarıyla gerçekleştirmiş ve olumlu sonuçlar almaya başlamış olan kişinin yapması gereken adımlar:
   • Sevimli bakışlar, ses tonunda gerekli oynamalar, jestlerde açık etmeyen ama ima eden ve dolayısıyla karşısındakinin kafasını karıştırarak kendisine daha çok dikkat ve ilgi göstermesini sağlayan tavırlar. (Burda biraz sorgulamak gerekiyor… çünkü bazen karşıdaki doğal bazı hâlleri yanlış anlayabiliyor ve fazla hevesli bir şekilde kendine hüsn-ü kuruntu yapabiliyor. Biz onlara maganda diyoruz ve özellikle kadınları buz gibi davranmaya iten tavırlar oluyorlar ne yazık ki)
   • Konuya geri dönelim… çantadaki bu harika kekliği çantada tutabilmek kolay birşey değil… Şimdi artık bunlara dikkat etmek gerekiyor:
    • Sosyal çevresinden bütün tehlike arz eden karşı cins çıkartılmalı
     • Biraz Hürrem Sultancılık oynamak gerekebilir ama eh manipulasyon ancak manipulasyonla sürdürülebilir.
    • İş dışında bütün aktiviteleri ya nötr ya da onu tavlayan kişiye odaklı olmalı.
     • Özgür ruhlu kişilerde daha da zor olur ama biraz kıskançlık krizi, biraz “bana muhtaçsın” beyin yıkamaları yavaş yavaş işlemeye başlar
    • Sokağa çıkıldığında ve sosyal ortamlarda ve aslında televizyona bakarken bile…. hmm! aslında her anında… sağa sola bakmamalı
     • Eh! baylar bayanlar… Kontrol denen şey böyle birşeydir işte… manipule ederek, bir kişinin özgür iradesini çeşitli kandırma yöntemleri uygulayarak istediğiniz şekle sokmayı başardıysanız… hodri meydan ! onu tutmak için aynı yöntemleri bundan sonra her an ve her gün planlamak, ve gerçekleştirmek zorundasınız. Ne diyorsunuz? Full-time iş gibi değil mi? Yani ben bir sokak köpeğine bile otur-kalk öğretemiyorum… Bilmem… İnsan gibi son derece komplike, son derece dinamik ve özgür bir varlığı bir şişme bebek, ahçı, banka hesabı, çocuk makinası, escort gibi kullanmaya niyetliyseniz size ancak Allah yardımcınız olsun diyorum.
     • Aslında yazacak daha çok şey var ama ben artık sıkıldım. Piyasada bu yazıyı devam ettiren pek çok kitap var. İlgilenen onlardan birini alıp, çalışabilir. Ben daha ilginç ve keyifli olduğunu düşündüğüm öbür yönteme geçmek istiyorum:

Plan B:
Ortada “sipariş verilecek bir şablon yoktur”.  Açıkçası herkesin bir ideal eş fikri vardır. O fikir kişiyi heyecanlandırır, kalbini sevinçle ve sevgiyle kabartır ama fiziksel, sosyal ve psikolojik olarak detaylar yoktur. Elbette bazı özellikler daha caziptir, bazı özellikler se sevgiyi ancak “arkadaş” kategorisinde tutar. Ama herşeyden en en en ve en önemlisi sevgi hissidir, uyumdur, yoldaşlıktır ve varlığına saygıdır.

Bu planda kişi bir eş bulmak için uğraşmaz, ama kapısını da kapatmaz. Kendisiyle meşgul olur. Kendini sevmenin, Yaratıcı tarafından bu yaşamı tecrübe ediyor olma lütfuna nail olduğu için en önemli yaklaşım olduğunu bilir ve her anında bu duruşla düşünmeye, hareket etmeye çalışır.

 1. Kendini, maddi ve manevi geliştirir.
 2. Hayatından zevk almayı öğrenir.
 3. Çevresiyle dayanışma ve birlik alışkanlıkları geliştirir.
 4. Var olan bütün varlıklara saygı duyar.

Bu dört unsurda geliştirdikçe bahçesine özen gösteren bir bahçıvanın yeni açan gülleri seyredişi gibi her anı hazla dolmaya başlar. Her geçen gün güzelleşen bahçeyi yavaş yavaş kuşlar ve kelebekler ziyaret etmeye başlarlar… Bahçesi neşe ve yaşam dolmaya başlıyarak gün be gün daha da güzelleşir.

Kim bilir, bir gün bahçesinin güzel görüntüsüne, kokusuna cezb olan bir karşı cins karşısına çıkıverir. Bu cezbe ile gelen kişi, yukardaki dört unsurda da, eğer bizim bahçıvanın yüreğini hoplatacak özelliklere sahipse, Çekim Yasası kurallarınca ideal karşı cinstir.

Ama bu kişi gelmese ne olur? Eğer bahçeyi karşı cinsi tavlamak için yaptıysa (yani plan A yı uyguladıysa) bizim bahçıvanımız çok dövünecek demektir. Eğer bahçeyi kendisi için, oradan zevk alan kuşlar, çiçekler ve böcekler için yaptıysa zaten amacına ulaşmıştır… bahçeye cezb olacak karşı cins de en güzel hediye olarak her zaman hoşgelecektir.

Bilmem anlatabiliyormuyum?

Sevgi Hissi ile dolu bir Sevgililer Günü diliyorum

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s