Doğadan Şifa Al, Ona Şifa Ver

Ne zaman ki.jpg
Takdir edersiniz ki Dünya olmasaydı bizler de olmazdık.
“Başka bir gezegen olurdu” diyorsanız… onun da adı Dünya olurdu. Çünkü İnsanoğlunun yaşadığı gezegene “Dünya” deniyor.
Yaz gelince sıcaktan, kış gelince soğuktan ve her türlü ufak ısı değişimlerinden devamlı şikâyet etsek de Uzayın -270 derece, güneşin de +5504 derece olduğunu düşünürsek Dünya Ana’nın bizleri ne kadar ince bir ip üzerinde yürütmeyi başardığını idrak ederiz.
Evet, Dünya Ana’ya nankörlük etmeye devam etme hakkımız var. Çünkü Dünya sadece bereket ve bolluk gezegeni değil, aynı zamanda özgür irade gezegeni de… Ama ister “çocuklarımızın geleceği” diyelim, isterse “onurlu bir insan olmak istiyorum” diyelim…. Dünya bizim gerçek Annemizdir. Ve Cennet onun değerini bilmekten geçer.
Onun bize sunduğu ve sırf bizin yüceliğimizi idrak ve hazzetmemize yönelik nimetlerinden faydalanmak bizim için kaçınılmaz bir ihtiyaçtır. Dünya üzerindeki herşey şifadır. Ama bir parazit olarak değil, bir paylaşımcı, bir bahçıvan, bir koruyucu olarak yaşamamız ve bu nimetlerden faydalanmamız gerekir. İnsanoğlu’nun bu dünya üzerindeki vazifesi Dünya Ana’nın bahçıvanı ve koruyucusu olmaktır. Bunun ne kadar idrakinde hareket edersek hem kendimize, hem diğer insanlara, hem Dünya üstünde yaşayan diğer canlılara, hem de bizlere bir “yuva” oluşturan bu Canlı Dünya’ya en yüksek faydayı sağlarız.
Ne ekersek onu biçeriz. Dünya Ana hâlâ bize şifa dağıtmakla meşgul. Bu gücü hâlâ var. Eğer kendimizi yok etmek gibi “Bize ait olmayan” bir takıntıya girmemişsek, biz de ona şifa verelim: Sevgimizi, enerjimizi ve zamanımızı verelim. İster şarkılarla, ister süslerle, ister yardıma ihtiyacı olduğunda yanına koşarak, ister ona zarar veren unsurları elimine ederek, isterse de onu her an gönlümüzde taşıyarak ve sevgimizi fısıldayarak.
Dünya Ana bizi hissedecektir. Biz onun topraklarından, onun zekâsından ve yaratıcılığından oluştuk. Dünya Ananın sizi hissedeceğinden hiç şüpheniz olmasın. Biz onun bir parçasıyız.
Bunu şu an için “inanç” bazında olabilirliğini görmüş olabilirsiniz. Bu ancak sizin ona olan sevginiz ve iyi niyetli gayretiniz geliştikçe bir inançtan, bir tanıklığa, bilirliğe dönüşecektir. Ancak siz de onu hissederseniz bunu anlayabilirsiniz.
Ne zaman ki ister bireysel olarak, ister kitlesel olarak Dünya ile barışık ve sevgi dolu bir paylaşımcı yaşam oluşturmaya başlarız, işte ancak o zaman Dünya Cenneti kapıları açılır. Sanırım sizde hemfikirsiniz ki ancak bu kapılardan bugün, yaşadığı süre içinde geçebilen kişi, yaşam sonrası tecrübe edileceğine inandığımız Cennete girip orada tutunabilecek olgunluğa ulaşmış kişi olacaktır.
Hepimize hem yaşamda, hem de yaşam sonrasında olabileceğimiz en mükemmel var oluşu diliyorum. Sevgiler.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s