Evrene Güven

 

Hayatinin akisiyla git.jpg

Lunapark treni insanların en büyük korkularını en zevkli heyecana dönüştüren modern icadlardan biridir. Lunapark trenine binmenin tek bir koşulu vardır: Güven.
O trenden sapasağlim ineceğinize inandığınız anda yaşadıklarınız müthiş bir heyecan verir. Kalbinizin atışı trenin hızıyla yarışır. Adrenalin hayatın heyecanını hatırlatır. Her dönemeçte, sahip olduğun korkularının boş olmuş olduğunu idrak etmek neşe ve kahkaha patlamalarına sebep olur.
Ama ola ki trenin bakımına, tamirine, ve dolayısıyla güvenliğine güvenemezseniz, hayatınızın en korkulu anlarını yaşarsınız. İndiğinizde, kasılmaktan düğüm düğüm olmuş bedeninizi nasıl rahatlatacağınızı şaşırır, herkes süper eğlenmişken, korku ile büzüşmüş suratınızdan da gizli gizli utanırsınız.
Bu, aslında hayatımıza uyarlamamız gereken çok güzel bir benzetmedir. Evren’in varlığımızı hiç bir şekilde anlamsız çilelere, acılara sokmayacağı ve amacının bizlere eziyet etmek olmadığını anlamamız, önümüze yepyeni kapılar açar.
Yaşadığımız bütün çalkantıların hepsinin aslıda bizi biyolojik, zihinsel ve içgüdüsel sınırlarımızı aşmaya teşvik ettiğini idrak ettiğimiz anda bambaşka bir evrene adımımızı atarız.
Yaradılışın sonsuz ihtişamının, bizi muhteşem bir varoluşa davet ettiğini idrak ederiz.
Evrene güvendiğimiz anda, kıtlık ve kısıtlılık zihniyetimizi aşıp, güvenlik, bolluk, enginlik ve özgürlük enerjisini özümsediğimizde, bu dünyayı korku ve acı dolu bir tecrübeye dönüştürenin kendimiz olduğumuzu idrak ederiz. Allah “Benim sonsuz hazinelerimden isteyin” demiştir. Heyecan, neşe ve sevinç dolu bir varoluş, Yaradanın iyiniyetine güvendiğimiz anda, hayatımıza girmeye başlar.
An’ınızın, içsel ve dışsal farkındalığı içinde bir yaşam diliyorum.
Sevgiler
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s