Acıya Alışmak

 

Acı.jpg
Acısıyla, derdiyle kendini tanımlamaya alışmış insanlar için mutluluğu kabullenmek zordur. Mutlu olabilmemizin karşısındaki en büyük engel de budur. Bolluğu, sevgiyi, mutluluğu hayatımızda göremediğimiz, kabul edemediğimiz zaman piyangodan para bile çıksa, hayran olduğumuz kişi bize aşık olsa da, en istediğimiz işi almayı dahi başarsak kısa sürede bunların hepsini farkına bile varmadan sabote eder, kaybetmeyi başarırız.
Onun için eğer mutlu olmayı istiyorsak bu mutluluğu yaşamaya ve korumaya HAZIR olmamız gerekir. Bu beceri ise küçük mutlulukları doya doya yaşamayı öğrenmekle gelişir. Eğer bir kuşun ötüşünden mutluluk duyabiliyorsanız, insanlarla hemfikir olmadan dahi muhabbet etmekten keyif alıyorsanız, eğer kendinizi mutlu hayâl edip hayatınızı mutlu görebiliyorsanız, olumsuz düşünce ve alışkanlıklarınızı “mutlu” olacağınız koşullar olmadan da doğru yöne çekebiliyorsanız, zamanı gelip de mutluluk, bolluk, sevgi, sağlık sizi bulduğunda, sırf alışkanlıklarınız veya hayata olumsuz bakışınız veya sevgiyi yaşamaya karşı korkunuz yüzünden bu nimetleri geri tepmezsiniz.
Mutlu, sağlıklı, başarılı vs. olmak büyük oranda bizim hayatımızla olan iletişimimizin sonucunda ya hayatımıza girerler ya da girdikleri gibi giderler.
Ola ki, hazır olmadığınız için aşkınızı, işinizi vs. kaybettiyseniz üzülmeyin. Ne oldu, ne tür korkular, alışkanlıklar sizin bu nimeti kabul edememenize, sabote etmenize sebep oldular…? Kendinizi analiz etme vakti işte bu zamandır.
Sevgiler
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s