Evrim Evrensel bir Süreçtir.

Nasıl ki Dünya Ana üzerindeki canlıların.jpg

Hayatta tek değişmeyen şey değişimin kendisidir. Değişim aslında evrimleşmenin parçasıdır. Ancak, rastgele veya kötüye değişim yerine, Evrimleşmek, insanların, doğanın ve Dünya Ana’nın daha mükemmel hâle gelişlerinin hikayesidir.
Bugün Dünya’da olup biten bütün karmaşa ve kargaşaya aldanmayın. Bu doğal bir süreçtir. Bu Dünya eziyet için yaratılmamıştır. Toprağın çapalanması, örtünün silkelenmesidir. Bu bir geçiş sürecidir. İdrakimizi, bilincimizi geliştirmemizi bekleyen bir doğum sancısıdır.
Tek fark, yaşadığımız zaman diliminde artık tren hızını kazanmış, kişileri beklemek yerine, hareket ederek onları da kendiyle götürmeye karar vermiştir. Nasıl ki Güneşin doğuşuna da batışına da biz karar veremiyoruz, İnsanlığın evrimleşmesinin ne zaman ve nasıl olacağına da biz karar veremeyiz. Aniden hızlanan bir trenin peşinde sürüklenmektense bir an önce kendi üzerinize düşen aydınlanma, şifalanma ve temizlik süreçlerini başlatın.
Ancak, sakın kendi tekâmülünüzün gereklerini, başkalarının tekâmül süreçlerinin eksikliğini öne sürerek, kendi omuzlarınızdan atmayın. Başka insanların anlayış seviyeleri sizi bağlamaz. Elinizden geldiğince yardımcı olmaya çalışın ancak ne durumu kontrol altına almaya çalışın, ne sonuçlarına bağlanın, ne de ümitsizliğe düşün… Asıl sorumluluğunuz sizin kendi tekâmülünüzdür.
Gerisi yaradanın sorumluluğu ve bilgisindedir.
Sevgiyle paylaşın.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s