Hatalarını Kabul Etmek

Hatalarımızı görmek ve kabul etmek nefsimize bir işkence, ruhumuza ise şifadır.

Hatalarımızı görmekte ne kadar direnirsek Evren bize o kadar yüksek sesle hitab etmeye başlar ve karşımıza görmezlikten gelemiyeceğimiz daha büyük dersler getirir. Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az misali…  Ruhumuzun olgunlaşabilmesi için öğrenmesi, alması gereken bilgileri bize daimi olarak sunan Evren, bizler anlamadıkça gitgide ağırlaşmaya başlayan olaylarla dikkatimizi çekmeye çalışır.

Ne zaman ki hatalarımızla yüzleşmek zorundayızdır, artık iki seçeneğimiz kalır. Bir seçenek kırmızı hapı alarak daha önce bilmediğimiz yeni bilgilere sahip olmak, bu bilgileri benliğimize entegre ederek ruhumuzu olgunlaştırmaktır. Bu nefsimizi korkutur ve ona zor gelir. Dolayısıyla nefsimiz her zaman mavi hapı seçerek görmezliğe gelmek için gayret eder. Bu durumsa olgunlaşmayı öteleyerek ruhumuzun gelişimini yavaşlatır.

Hata yapmış olduğunu.jpg

Evren her koşulda isteklerimize saygı duyar. Bir müddet için dinlenme, öğrenmemiz gereken bilgileri hazmedebilmek için gerekli alt yapıyı oluşturma çalışmalarımıza zaman ayırmamıza izin verilir. Ancak bizler kabuğumuzdan çıkana kadar Evren kapımızı çalacaktır.

Bu dünyaya olgunlaşmak için gelmiş olan ruhlarımız kaçınılmaz olarak yaşamın gelişimine ayak uydurup, eninde sonunda gelişip serpilmek, var oluşlarının zirvesine çıkmak durumundadırlar.

Yolculuğumuz budur.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s