Kendini Affet !

Kendi mutsuzluğumuzun temel sebebini ne yazık ki kendimiz oluştururuz. Kendimize karşı bitmeyen eleştirilerimiz, eleştirilerimizi başkalarına projekte ederek kendimizi diğer insanlarla paylaşabileceğimizden sevgiden uzaklaştırmamız iki temel hatadır.
Kendinizi bağışlayın.Kendini Affet ! 3.jpg
Hatasız kul olmaz lâfı boş yere söylenmemiştir. Hata olmayan hiç bir durum yoktur. Çünkü her doğru seçimde bile daha doğrusu vardır. Daha doğrusunu idrak ettiğimizde hayıflanmak yerine bunun bir öğrenme süreci olduğunu idrak etmemiz, elimizden gelenin en iyisini yapmaya olan kararlılığımız ve hatalarımızın etkilediği, kendimiz dahil, bütün varlıklardan samimiyetle affetmelerini dilememiz yeterlidir. Bu af dilemeyi şahsen yapabileceğiniz gibi, kalbinizden bir duayla da yapabilirsiniz.
Bütün yaşadıklarımız, yaşamımızın bundan sonraki safhasında nasıl daha ustaca ve bilgece seçimler ve hareketler göstermemiz gerektiğini öğreten birer derstir. Dersi alın, pişmanlığı abartmayın.
Kendinizi ve yaşamınızı eğer dürüstçe gözden geçirirseniz fark edersiniz ki kalbinizin kırıklığı başkalarının davranışlarından çok sizin kendi kendinize yaptıklarınızdan ve dolayısıyla kendi kendinize olan “ihanetinizden” kaynaklanır.
Kalbiniz, sevginize ve şefkatinize muhtaçtır.
Yaşamınızdaki ve kalbinizdeki boşluk, kendinize karşı duyarsız ve acımasız olmanızdan kaynaklanır. Kendinizi sevebilmeniz için ise başkalarının kurallarını değil, kalbinizin ihtiyaçlarını ön plana çıkartmayı öğrenmeniz gerekir. Bunu yapmak için hiç bir zaman geç değildir.
Kendinizi affetmek ve sevmek için ilk adımda bunu başka bir kişiye yapıyor gibi hareket edin. Ellerinizi kalbinizin üzerine koyun ve samimiyetle kendinize
“Seni seviyorum. Hatalarını affediyorum. Sen elinden gelenin en iyisini yaptın, yanlış olduğunu bile bile yaptığın şeylerde bile. Çünkü o anda yapabildiğinin en iyisi gene de oydu. Seni bağışlıyorum ve seni seviyorum.”
Bu sözleri kalbiniz hafifleyene kadar, bütün dikkatinizle ve samimiyetinizle tekrarlayın. İlk başta inandırıcı olmasa bile, içinizde kendini bağışlayamayan o kişiye seslenin. Sizi işitecektir.
Sevginizi kendinizle paylaşın ❤
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s